Nr pozwolenia na obrót 6460/15

Właściwości:

OPTIM AROMAKTIV jest płynnym pieniącym koncentratem myjąco-dezynfekcyjnym, znajdującym zastosowanie w zakładach przetwórstwa rolno-spożywczego oraz obiektach użyteczności publicznej. Wykazuje właściwości bójcze wobec bakterii i grzybów drożdżopodobnych. Produkt nie znajduje zastosowania w obszarze medycznym.

Substancja czynna:

Chlorek didecylodimetyloamonu (DDAC) 50 g/l

Skład (zgodnie z 648/2004/WE):

  • Kationowe związki powierzchniowo- czynne – 5 % lub więcej, ale mniej niż 15 %
  • Amfoteryczne związki powierzchniowo czynne mniej niż 5%
  • Niejonowe związki powierzchniowo czynne mniej niż 5%

Zastosowanie:

OPTIM AROMAKTIV znajduje zastosowanie na powierzchniach kontaktujących i niekontaktujących się z żywnością (np. posadzki, ściany). Szczególnie polecany do mycia i dezynfekcji pomieszczeń socjalnych na fermach, przy pieczarkarniach, w łącznikach, stołówkach, toaletach itp. Posiada przyjemny zapach. Stosowany w roztworze, nie pozostawia smug na większości testowanych powierzchni. Nie powoduje korozji, nie jest agresywny dla powierzchni. Odświeża, usuwa nieprzyjemne zapachy. Posiada neutralne pH. Produkt można nanosić przez myjki wysokociśnieniowe, urządzenia spieniające oraz przy zastosowaniu szczotki, mopa lub ewentualnie ręcznie stosując rękawiczki gumowe. Powierzchnie umyć roztworem o właściwym stężeniu (patrz tabelka), a następnie odczekać wymagany czas kontaktu w celu uzyskania dezynfekcji.

Dawkowanie:

  • Działanie bakteriobójcze – 1%, 60 minut
  • Działanie wobec grzybów drożdżopodobnych – 2%, 60 min
W celu sporządzenia roztworu roboczego w ilości 10 litrów należy 100 ml – 200 ml preparatu dolać do 9,9 – 9,8 litra wody. Po wykonaniu zabiegu powierzchnie spłukać wodą zdatną do picia.

Arkusz danych składników